MATURSKI ISPIT

Raspored učenika po učionicama za ispit
iz srpskog jezika i književnosti, 03.06.2020.
i izbornog predmeta 05.06.2020.
od 10:00 do 13:00 časova

Učionica 2/1

1. Đorđević Jovana 4/1
2. Trailović Anastasija 4/1
3. Ivanković Iva 4/1
4. Kitanoski Nikolina 4/1
5. Jovanović Ilija 4/1
6. Kostić Andrija 4/1
7. Milenković Radoš 4/1
8. Hadžić Andreja 4/1
9. Pešić Anđelija 4/1

Učionica 2/2
1. Jovanović Teodora 4/1
2. Stojadinović Miona 4/1
3. Nikolić Lazar 4/3
4. Nikolić Miljana 4/3
5. Nikolić Nemanja 4/3
6. Stanković Aleksa 4/3
7. Miladinović Marija 4/2
8. Milojević Ilija 4/2
9. Rakić Emilija 4/2

Učionica 2/3
1. Milićević Luka 4/3
2. Petrović Mihailo 4/3
3. Todorov Flora 4/3
4. Blagojević Andrija 4/1
5. Mišković Simeona 4/1
6. Stevanović Nemanja 4/1
7. Radivojević Maja 4/3
8. Radivojević Marija 4/3
9. Lazić Laura 4/1

Učionica 4/1
1. Zdravković Minja 4/3
2. Kovačević Jovana 4/3
3. Lacmanović Petar 4/3
4. Maksimović Anastasija 4/3
5. Nikolić Ana 4/3
6. Marković Filip 4/1
7. Milosavljević Emilija 4/1
8. Milosavljević Marija 4/1
9. Nikolić Sava 4/1

Učionica 4/2
1. Spasić Andreina 4/2
2. Sukačev Mateja 4/2
3. Šćepanović Iva 4/2
4. Mladenović Smiljana 4/2
5. Stošić Luka 4/2
6. Dželatović Marko 4/2
7. Antonijević Anđela 4/3
8. Arsić Nikola 4/3
9. Simić Marija 4/3

Učionica 4/3
1. Radović Matija 4/2
2. Blagojević Tadija 4/3
3. Kolarević Nina 4/3
4. Milošević Tara 4/3
5. Mijajlović Andrej 4/3
6. Petrović Luka 4/1
7. Stanojević Anđela 4/1
8. Stanojević Miljana 4/1
9. Stojanović Miljana 4/1

Kosa sala
1. Bogdanović Mario 4/2
2. Božić Iva 4/2
3. Velimirović Krisitina 4/2
4. Veličković Sara 4/2
5. Vukićević Milica 4/2
6. Đuričić Nikola 4/2
7. Jovanović Anđela 4/2
8. Jovanović Kristijan 4/2
9. Kaluđerović Luka 4/2
10. Avramović Miljana 4/2
11. Ilić Aleksandra 4/2
12. Ilić Dušan 4/2
13. Kaljević Mina 4/2
14. Kojadinović Ana 4/2
15. Milanović Marija 4/2
16. Milojević Aleksa 4/3
17. Milošević Isidora 4/3
18. Miljaković Milena 4/3
19. Ristić Anđelija 4/3

Maturski ispit – podela tema i izbornih predmeta

Br.

PREZIME I IME UČENIKA

PREDMET I TEMA SAMOSTALNOG MATURSKOG RADA

IZBORNI PREDMET

Blagojević Andrija

Biologija: Organizacija prokariotske ćelije

Engleski jezik

Đorđević Jovana

Likovna kultura: Edgar Dega

Nemački jezik

Ivanković Iva

Psihologija: Neverbalna komunikacija

Nemački jezik

Jovanović Ilija

Likovna kultura: Nadežda Petrović

Engleski jezik

Jovanović Teodora

Muzička kultura: Stevan Hristić

Francuski jezik

Kitanoski Nikolina

Srpski jezik i književnost:Patrijarhalni život u Sremčevom delu “Zona Zamfirova”

Nemački jezik

Kostić Andrija

Likovna kultura: Milena Pavlović-Barili

Engleski jezik

Lazić Laura

Srpski jezik i književnost: Čehovljeva novela “Tuga” i Jonina ispovest “Kome pečal daizrečem svoju”

Matematika

Marković Filip

Istorija: Prva vladavina kneza Miloša Obrenovića

Nemački jezik

Mišković Simeona

Istorija: Dobijanje autokefalnosti srpske pravoslavne crkve 1219.g.

Engleski jezik

Milenković Radoš

Muzička kultura: Rok muzika

Engleski jezik

Milosavljević Emilija

Biologija: Ordo: Perissodactyla (Kopitari)–Equus sp.

Nemački jezik

Milosavljević Marija

Srpski jezik i književnost: Slika Vranja u Stankovićevoj drami “Koštana”

Nemački jezik

Nikolić Sava

Biologija: Ekološki sistemi-Ekosistem

Nemački jezik

Petrović Luka

Istorija: Drugi balkanski rat

Nemački jezik

Pešić Anđelija

Biologija: Virusne bolesti

Engleski jezik

Stanojević Anđela

Latinski jezik: Gaj Julije Cezar – političar, imperator i književnik

Nemački jezik

Stanojević Miljana

Latinski jezik: Ciceron – život i delo

Nemački jezik

Stevanović Nemanja

Biologija: Bakterijske bolesti

Engleski jezik

Stojadinović Miona

Latinski jezik: Oktavijan Avgust

Francuski jezik

Stojanović Miljana

Srpski jezik i književnost: Roman Dragoslava Mihailovića “Kad su cvetale tikve” i sudbina glavnog junaka

Nemački jezik

Trailović Anastasija

Srpski jezik i književnost: Nušićev poslanik kao svevremenska tema

Nemački jezik

Hadžić Andreja

Likovna kultura: Sava Šumanović

Engleski jezik

Avramović Miljana

Fizika: Evolucija svemira

Francuski jezik

Bogdanović Marko

Likovna kultura: Milan Konjović – ekspresionizam

Nemački jezik

Božić Iva

Likovna kultura: Jelisaveta Načić – prva žena arhitekta u Srbiji

Nemački jezik

Velimirović Kristina

Fizika: Datiranje starosti fosila

Nemački jezik

Veličković Sara

Likovna kultura: Ogist Roden – skulptura

Nemački jezik

Vukićević Milica

Fizika: Teslin transformator. Princip rada i demonstracioni ogled

Nemački jezik

Đuričić Nikola

Biologija: Mutacije

Nemački jezik

Ilić Aleksandra

Fizika: Fizika i muzika

Francuski jezik

Ilić Dušan

Filozofija: Tomas Hobs – Levijatan

Francuski jezik

Jovanović Anđela

Muzička kultura: Stevan Stojanović Mokranjac

Nemački jezik

Jovanović Kristijan

Likovna kultura: Slikarstvo ikona i minijatura

Nemački jezik

Kaluđerović Luka

Srpski jezik i književnost: Hamletove dileme kao slika unutrašnje borbe njegove ličnosti

Nemački jezik

Kaljević Mina

Istorija: Oktobarska revolucija u Rusiji 1917.

Francuski jezik

Kojadinović Ana

Engleski jezik: Engineering Through Centuries

Francuski jezik

Miladinović Marija

Biologija: Nasledne bolesti

Nemački jezik

Milanović Marija

Hemija: Soli – podela, dobijanje, hidroliza i primena

Francuski jezik

Milojević Ilija

Likovna kultura: Umetnost Persije

Nemački jezik

Mladenović Smiljana

Geografija: Društveno-geografske odlike Evrope

Nemački jezik

Radović Matija

Biologija: Skeletni sistem

Engleski jezik

Rakić Emilija

Fizika: Plankova hipoteza. Određivanje plankove konstante – eksperiment i simulacija ogleda

Nemački jezik


Spasić Andreina

Likovna kultura: Romantizam (Vilijam Tarner) – engleski pejzaž

Nemački jezik

Stošić Luka

Likovna kultura: Romantizam – Đura Jakšić

Francuski jezik

Sukačev Mateja

Likovna kultura: Umetnost Mesopotamije – arhitektura

Nemački jezik

Dželatović Marko

Fizika: Galilejev žljeb – odabrani ogledi

Francuski jezik

Šćepanović Iva

Matematika: Jozefov problem

Nemački jezik

Antonijević Anđela

Biologija: Kardiovaskularni sistem

Francuski jezik


Arsić Nikola

Geografija: Nacionalni park Kopaonik

Francuski jezik

Blagojević Tadija

Likovna kultura: Umetnost praistorije

Engleski jezik

Zdravković Minja

Fizika: Fizika i sport

Francuski jezik

Kovačević Jovana

Muzička kultura: Jozef Hjdn

Francuski jezik

Kolarević Nina

Fizika: Klasifikacija nebeskih tela

Engleski jezik

Lacmanović Petar

Likovna kultura: Boja kao sredstvo u likovnoj umetnosti

Francuski jezik

  1. .

Maksimović Anastasija

Likovna kultura: Pablo Pikaso – kubizam

Francuski jezik

Mijajlvić Andrej

Engleski jezik: English kings

Engleski jezik

Milićević Luka

Istorija: Peloponeski rat

Engleski jezik

Milojević Aleksa

Likovna kultura: Futurizam – Gilberto Bovani

Francuski jezik

Milošević Isisdora

Muzička kultura: Georg Fridrih Hendl

Francuski jezik

Milošević Tara

Engleski jezik: Her royal highness the queen

Engleski jezik

Miljaković Milena

Muzička kultura: Antonio Vivaldi

Francuski jezik

Nikolić Ana

Muzička kultura: Johan Sebastijan Bah

Francuski jezik

Nikolić Lazar

Istorija: Car Justinijan

Francuski jezik

Nikolić Miljana

Muzička kultura: Ludvig van Betoven

Francuski jezik

Nikolić Nemanja

Biologija: Mišićni sistem – hega i uloga

Francuski jezik

Radivojević Maja

Fizika: Hologram

Matematika

Radivojević Marija

Fizika: Aurora

Matematika

Ristić Anđelija

Muzička kultura: Volfgang Amadeus Mocart

Francuski jezik

Simić Marija

Biologija: Digestivni trakt

Francuski jezik

Stanković Aleksa

Istorija: Prvi balkanski rat

Francuski jezik

Petrović Mihailo

Istorija: Napad Nemačke na Poljsku

Engleski jezik

Todorov Flora

Likovna kultura: Volt Dizni

Engleski jezik